Miłośnicy chemii z IX LO eksperymentują w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej

W czerwcu uczniowie klasy pre IB z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi z Bydgoszczy trzykrotnie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez Katedrę Chemii Nieorganicznej i Analitycznej.

Zajęcia prowadziły dr Monika Richert, dr Marta Sobiesiak, dr Natalia Piekuś-Słomka z laboratoryjnym wsparciem mgr Katarzyny Dembskiej.
W ramach zajęć uczniowie uczyli się wykrywać jony oraz identyfikować sole farmakopealne, a także przeprowadzili miareczkowanie redoksymetryczne jonów miedzi(II). Zajęcia odbyły się w atmosferze wyjątkowego zaangażowania, naukowej ciekawości i satysfakcji z samodzielnie wykonywanych analiz.

W planach są już kolejne spotkania po wakacjach!

Notki o naszych warsztatach pojawiły się także na stronie IX LO»

Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uczniowie z IX Liceum Ogólnokształcącego w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.