Sukces naszych studentów na konferencji naukowej

Dnia 11 kwietnia 2024 r. studenci biotechnologii medycznej II stopnia – Julia Czuba i Wiktor Borkowski pracujący w Kole Naukowym Mikrobiologów oraz studentka V roku analityki medycznej - Julia Zakrocka uczestniczyli w IX Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu BIOOPEN, organizowanej zdalnie przez Uniwersytet Łódzki - Wydział Biologii i Ochrony Środowiska.

Studenci wykonują badania w Katedrze Mikrobiologii w ramach SKN pod opieką Pani dr Katarzyny Grudlewskiej-Budy, Pani dr Anny Budzyńskiej i Pana dr hab. inż. Krzysztofa Skowrona, prof. UMK. Na tegoroczną edycję konferencji przygotowali i zaprezentowali trzy referaty pt.:

1. „Ocena antybiotykowrażliwości szczepów Enterococcus izolowanych ze środowiska ferm zwierząt”,
  2. „Ocena antybiotykowrażliwości szczepów faecalis i E. faecium izolowanych z kału zwierząt dziko żyjących z uwzględnieniem nowych opcji terapeutycznych”,
  3. „Ocena lekowrażliwości i patogenności szczepów Escherichia coli izolowanych z próbek kału zwierząt dziko żyjących”.

Komitet Naukowy w sekcji „Mikrobiologia i biotechnologia” przyznał wyróżnienie Panu Wiktorowi Borkowskiemu, za pracę pt. „Ocena antybiotykowrażliwości szczepów E. faecalis i E. faecium izolowanych z kału zwierząt dziko żyjących z uwzględnieniem nowych opcji terapeutycznych”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

certyfikat uczestnictwa Julia Czuba»

certyfikat uczestnictwa Wiktor Borkowski»

certyfikat uczestnictwa Julia Zakrocka»