Kontakt ul. Jagiellońska 15, 85-067 Bydgoszcz,
Budynek F, pokoje 50-53
tel.: +48 52 585-34-00
fax: +48 52 585-36-75
e-mail: dziekfarm@cm.umk.pl

dr hab. Bogumiła Kupcewicz, prof. UMK - kandydatka na Dziekana Wydziału Farmaceutycznego

Zdjęcie ilustracyjne

Jestem absolwentką chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po studiach rozpoczęłam pracę w bydgoskiej części Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP w Warszawie), zajmującej się podyplomowym kształceniem farmaceutów. Od 2002 roku pracuję na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK w Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, a od 2019 r. na stanowisku profesora uniwersytetu oraz jako kierownik tej Katedry. Na UMK ukończyłam także studia podyplomowe „Zarządzanie uczelnią wyższą” (2023). 

Stopień doktora nauk farmaceutycznych ze specjalizacją w zakresie chemii analitycznej oraz doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki farmaceutyczne uzyskałam na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

Aktywnie biorę udział w działalności organizacyjnej Wydziału Farmaceutycznego oraz UMK, m.in. pełniąc funkcję prodziekan Wydziału Farmaceutycznego CM UMK latach 2012-2016 oraz 2019-2024. Od 2020 r. jestem członkinią zespołu roboczego wdrażającego strategię Uczelni Badawczej w zakresie jakości kształcenia studentów i doktorantów. Brałam udział w zespole przygotowującym „Plan na rzecz równości płci dla UMK”, na lata 2022-2026. Jestem jedną ze współzałożycielek nowego stowarzyszenia (od stycznia 2024 r.) „Kopernik Jest Kobietą”, którego celem jest prowadzenie działalności m.in. naukowej, społecznej i edukacyjnej oraz wzajemne wsparcie w szczególności na rzecz kobiet. 

Moje zaintresowania naukowe i współpraca z różnymi jednostkami naukowymi w Polsce i za granicą zaowocowały współautorstwem kilkudziesięciu publikacji oraz czterech książek. Jako główny wykonawca brałam udział w dwóch grantach finansowanych ze środków zewnętrzych. Jestem członkinią zespołu BRAIN wchodzącego w skład Centrum Doskonałości „W stronę Medycyny Personalizowanej”. 

Z pasją angażuję się także w działalność dydaktyczną oraz popularyzującą wiedzę. Byłam opiekunką Koła naukowego Chemii analitycznej oraz studentów w ramach programu SEP i Erasmus, koordynatorką projektów dydaktycznych, w tym projektu „Naturalne i syntetyczne – cykl zajęć z botaniki i chemii dla młodych pasjonatów nauki, finansowanego ze środków NCBiR) Pod moją opieką powstało ponad 100 prac magisterskich i inżynierskich (kilka nagrodzonych w konkursach). Jestem promotorem czterech ukończonych i jednego otwartego przewodu doktorskiego.

Za swoją pracę naukową i organizacyjną otrzymałam kilka nagród Rektora UMK.

Prywatnie jestem żoną prawnika oraz matką dwóch dorosłych synów. Lubię długie spacery i górskie wędrówki. W życiu osobistym, jak i zawodowym, stawiam na dialog, konsensus oraz transparentność podejmowanych decyzji. W podróży do obranego celu zawsze ważniejsi od jego osiągnięcia są ludzie, których spotykam po drodze.

Program wyborczy

Kluczowe idee programu

pozostałe wiadomości