Sukces naszego studenta na ogólnopolskiej konferencji STDL

Robert Górniak, student V roku analityki medycznej uczestniczył w X Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Medycyny Laboratoryjnej i Młodych Diagnostów "Wschodząca Diagnostyka", którą organizowało „Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych” działające na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Konferencja odbyła się 27 kwietnia 2024 r. w Białymstoku. Była podzielona na trzy sesje: Studencką Sesję Nauk Podstawowych, Studencką Sesję Diagnostyki Klinicznej i Doktorancką Sesję Interdyscyplinarną. W Studenckiej Sesji Diagnostyki Klinicznej łącznie brało udział 9 uczestników, w tym Robert Górniak, który zdobył pierwsze miejsce za wygłoszenie referatu, pt. "Ocena występowania genów toksyny binarnej u szczepów Clostridioides difficile izolowanych z przypadków zakażeń". Autorami tej pracy są również dr n. med. Tomasz Bogiel i prof. dr hab. Eugenia Gospodarek-Komkowska. Praca powstała pod opieką dr. n. med. Tomasza Bogiel w ramach Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Katedrze Mikrobiologii.

Dyplom»

Zaświadczenie uczestnictwa»