Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”

fot. Paulina Borucka Cytrynowe Fotografie

16 marca 2024r. w auli 35 w Budynku Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy odbyła się konferencja Kosmetologii Onkologicznej „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Wydarzenie zorganizowały studentki z Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej działającej na naszej uczelni wraz z opiekunem – Dominiką Dąbrowską-Wisłocką.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Dziekana Wydziału Farmaceutycznego, Pana prof. dr hab. Stefana Kruszewskiego oraz fundatorki Fundacji Holistic Skin, Pani Beaty Ruckiej-Kańskiej. Wyjątkowym patronatem medialnym wydarzenie objął magazyn Kosmetologia Estetyczna.

Partnerami konferencji zostały firmy OnkoLABS, Bielenda Professional, AArkada, DermoElite, Amazink Areola, a także bydgoskie gabinety Z Potrzeby Piękna i SKIN-MED.

Podczas konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliło się jedenastu prelegentów:

• Beata Rucka Kańska (fundatorka Holistic Skin) „Rola fundacji Holistic Skin”
  • Aneta Szpak-Korycka (przedstawicielka Holistic Skin) „Kosmetologia onkologiczna – skórne objawy niepożądane oraz opieka nad pacjentami onkologicznymi w gabinecie kosmetologa”
  • Maja Kaźmierkiewicz (SKIN-MED) „Wywiad z pacjentem onkologicznym w gabinecie kosmetologa”
  • Patrycja Zawadzka-Pakuła (OnkoLABS) „Profesjonalna pielęgnacja skóry pacjentów onkologicznych w trakcie leczenia oraz po jego zakończeniu”
  • Iga Starkowska (DermoElite) „Zabieg pielęgnacyjny i pielęgnacja domowa pacjenta onkologicznego”
  • Joanna Bieniek (Bielenda Professional) „Pacjent onkologiczny w gabinecie – dedykowana pielęgnacja Barrier Skin Therapy w połączeniu z masażem opracowanym przez ekspertów”
  • Sylwia Nawrot, Sylwia Dobrowolska (Amazink Areola) „Mikropigmentacja otoczki brodawki sutkowej po mastektomii”
  • Monika Dolata (kosmetolog, trycholog) „Regeneracja owłosionej skóry głowy u pacjentów onkologicznych”
  • Aleksandra Cierocka (AArkada) „Pacjent onkologiczny w gabinecie podologicznym”
  • Ariel Liebert (Katedra Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania, Wydział Nauk o Zdrowiu CM UMK) „Kosmetologia farmaceutyczna – fakty i mity, szanse i zagrożenia dla pacjenta”

Konferencję poprowadziły: prezes Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej – Pani Zofia Heise oraz studentki kosmetologii z Kosmetologicznej Organizacji Studenckiej – Panie Weronika Krispin i Agnieszka Janicka.

Wydarzenie zgromadziło 80 uczestników, wśród których znaleźli się studenci oraz absolwenci naszej uczelni. W kawiarni Zakładka (17 marca)  przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy, odbyły się warsztaty dotyczące pielęgnacji  pacjentów, w trakcie i po zakończeniu leczenia onkologicznego. W wydarzeniu wzięło udział 20 pacjentek onkologicznych z Bydgoszczy i Torunia.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu!

Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Konferencja „Zdrowie, piękno i nadzieja – wsparcie pacjenta onkologicznego”. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.