Staż w Uniwersytecie Jordańskim

W dniach 3-7 marca 2024 roku prof. Artur Słomka odbył staż w ramach Programu Erasmus+ w partnerskim Uniwersytecie Jordańskim (JU) w Ammanie. JU jest najstarszą i największą uczelnią publiczną w Jordanii, założoną dekretem króla Husajna I w 1962 r. Obecnie studiuje na niej 49 tys. studentów z Jordanu i 5 tys. studentów zagranicznych. Uczelnia należy do 2% najlepszych uniwersytetów na świecie.

Prof. Artur Słomka, w trakcie swojego pobytu, przeprowadził zajęcia dydaktyczne ze studentami tamtejszego Wydziału Farmaceutycznego, który został utworzony w 1980 roku. W Światowym Rankingu Uniwersyteckim QS, w 2022 roku, Wydział ten znalazł się w pierwszej 200 uniwersytetów światowych w kategorii farmacja i farmakologia, co czyni go liderem edukacyjnym i badań naukowych. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez prof. Artura Słomkę dotyczyły patofizjologii wybranych chorób hematologicznych człowieka.

Zachęcamy wszystkich pracowników i studentów Wydziału Farmaceutycznego do czynnego udziału w Programie Erasmus+.

Amman. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prawownicy i studenci Uniwerytetu Jordańskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Jordańskiego. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Uniwersytet Jordański. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Jordania. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.