Angelika Jurkowianiec – aktualna Miss Polski promuje Wydział Farmaceutyczny

Wielką wartością naszego Wydziału są studenci i absolwenci. Studenci, działając w ramach Samorządu Studentów, Organizacji Studenckich STDL, PTSF i KOS oraz Kół Naukowych  prowadzą szeroką działalność edukacyjną, promocyjną i charytatywną. Nasi absolwenci osiągają sukcesy zawodowe i naukowe, z których jako Wydział i Uczelnia jesteśmy dumni. Wśród naszych studentów mieliśmy wiele osób, które osiągały sukcesy w aktywnościach odbiegających od kierunku studiów. Nasze studentki osiągały i osiągają sukcesy sportowe. Najbardziej reprezentatywnym przykładem jest Pani mgr Edyta Jasińska, absolwentka analityki medycznej - wielokrotna mistrzyni Polski w kolarstwie torowym, dwukrotna wicemistrzyni Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Naszą studentką była Pani Anna Rusowicz - aktualnie popularna piosenkarka.

W lipcu 2023 r. tu na Wydziale Farmaceutycznym bardzo ucieszyliśmy się, gdy studentka naszej analityki medycznej Pani Angelika Jurkowianiec zdobyła tytuł Miss Polski. Zaczęły wtedy pisać o Niej gazety, poznaliśmy jej Instagram i zamieszczone tam zdjęcia. Poznaliśmy z Jej Instagramów wiele urokliwych miejsc Bydgoszczy stanowiących tło do Jej zdjęć. Dowiedzieliśmy się, że pochodzi z Namysłowa w województwie opolskim, dowiedzieliśmy się o jej talentach, pasjach i wcześniejszych sukcesach. Dowiedzieliśmy się też, że świadomie, z chęci poznawania nowych miast, wybrała Bydgoszcz jako miejsce swoich studiów - artykuł»

Od dwóch lat intensywnie promujemy nasze kierunki studiów. Znaczącym przedsięwzięciem promocyjnym są Praktyczne Warsztaty dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych realizowane w laboratoriach Wydziału. W tym roku w lutym odbyła się IV edycja tych warsztatów. Zanim, przybyli na Wydział, uczniowie udali się na praktyczne zajęcia do laboratoriów, odbywały się spotkania w Auli 35, podczas których uczniowie wysłuchali pogadanki o Uniwersytecie i Wydziale, informacji o kierunkach studiów realizowanych na Wydziale i zasadach rekrutacji na te kierunki oraz ciekawego wykładu popularnonaukowego. Trzykrotnie tegoroczne spotkania z uczniami uatrakcyjniła Miss Polski 2023 Pani Angelika Jurkowianiec. W trakcie tych spotkań Pani Angelika wygłaszała przesłania do uczniów. Mówiła o studiowaniu analityki medycznej, o pokonywaniu trudności, życzyła uczniom odwagi w dążeniu do realizacji marzeń. Uczestniczyła też w ceremonii wręczania nagród uczniom, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytanie konkursowe i wylosowali nagrody. Na swoim Instagramie zamieściła zdjęcia z tych spotkań z uczniami i refleksje związane z tym wydarzeniem - galeria»

Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Miss Polski Angelika Jurkowianiec pr. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.