Unia Europejska dla Diagnostów Laboratoryjnych

W drugiej połowie września nasza Uczelnia realizowała szkolenia stacjonarne dla diagnostów laboratoryjnych w ramach projektu pn. „Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19”, nr POWR.07.01.00-00-0002/22 realizowany przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 Oś Priorytetowa VII Wsparcie REACT- EU dla obszaru zdrowia w latach 2022 - 2023, Działanie 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia.

W szkoleniu wzięło udział niemal 100 diagnostów laboratoryjnych, pracujących w medycznych laboratoriach diagnostycznych, zlokalizowanych przede wszystkim w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach szkoleń, wykładowcy naszej Uczelni przeprowadzili zajęcia o charakterze praktycznym w siedmiu modułach: serologia, hematologia, biochemia, immunologia, cytologia, mikrobiologia i diagnostyka molekularna. Uczestnicy zapoznali się z najnowszymi metodami badawczymi, sposobami laboratoryjnej interpretacji wyników badań diagnostycznych zgodnie z aktualnymi wytycznymi, jak również przypomnieli sobie podstawy praktyczne badań, z którymi nie mają do czynienia w wybranej przez siebie specjalizacji medycyny laboratoryjnej.

Była to również okazja do spotkań po latach, gdyż wielu z uczestników było absolwentami analityki medycznej naszego Wydziału Farmaceutycznego.

Szkolenie zostało bardzo dobrze odebrane przez uczestników, jak również przez osoby wizytujące z ramienia KIDL. Udział w nim uświadomił wszystkim, jak duże znaczenie w zawodzie diagnosty laboratoryjnego mają kursy doszkalające, w szczególności takie, które dają możliwość dyskusji z osobami, będącymi ekspertami w swoich specjalizacjach.

Kolejne kursy stacjonarne ww. zakresie planujemy w terminie 21-22.10 oraz 18-19.11.2023. Zapisy prowadzi KIDL.
Serdecznie zapraszamy do udziału.

Laboratorium. Szkolenie dla diagnostów laboratoryjnych. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Laboratorium. Szkolenie dla diagnostów laboratoryjnych. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Laboratorium. Szkolenie dla diagnostów laboratoryjnych. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Laboratorium. Szkolenie dla diagnostów laboratoryjnych. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Laboratorium. Szkolenie dla diagnostów laboratoryjnych. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.